środa, 08 październik 2014 12:05

Zarządzanie kryzysowe, komunikacja i kooperacja służb już 28 października 2014 w Gdańsku

Napisane przez 

Specyfika zarządzania kryzysowego polega przede wszystkim na dobrej organizacji personelu, niezawodnej łączności, umiejętności korzystania z najnowocześniejszego sprzętu oraz na ciągłym doskonaleniu systemu jakościowego rozpoznawania zagrożeń. To tylko kilka z czynników, które mają wpływ na czas przeprowadzonej akcji, od której zależne jest ludzkie życie.

Jaką rolę w tym zakresie odgrywa technologia? Jej dynamiczny rozwój usprawnia pracę wielu firm i instytucji, a w tym konkretnym przypadku służb mundurowych i administracji, dzięki czemu możliwe jest zapobieganie sytuacjom kryzysowym, ale także już podczas samego działania ograniczanie liczby ofiar katastrof oraz wypadków. Specjaliści mówią - tu nie ma miejsca na błędy – stawką jest ludzkie życie.

Konferencja jest spotkaniem przedstawicieli służb mundurowych oraz administracji publicznej i ma na celu, poznanie ich potrzeb oraz wskazanie możliwych kierunków zmian, mających na celu rozwój i poprawę skuteczności działania organów w sytuacjach kryzysowych.

PATRONI HONOROWI:

• Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

• Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku • Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej

• Związek Powiatów Polskich

• Europejski Instytut Bezpieczeństwa

• Stowarzyszenie Lotniskowych Służb Ratowniczo Gaśniczych

• Wojskowa Akademia Techniczna

• Polska Rada Ratowników Medycznych

• Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR)

• Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego

• Polski Czerwony Krzyż

• Wojskowy Instytut Medyczny

Z przyjemnością informujemy, że na konferencji zostaną wygłoszone prelekcje:

• Koncentracja dyspozytorni medycznych w Polsce a wystąpienie zdarzeń o charakterze masowym mgr Edyta Wcisło - Przewodnicząca - Polska Rada Ratowników Medycznych mgr Klaudiusz Nadolny - Zastępca Przewodniczącej - Polska Rada Ratowników Medycznych

• Zarządzanie ryzykiem - nowy aspekt planowania cywilnego dr Grzegorz Abgarowicz – Wykładowca - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

• Miejsce rola i zadania psychologów w sytuacjach kryzysowych a Zespoły Szybkiego Reagowania dr Elżbieta Sideris – Dyrektor - Instytut Ratownictwa Psychologicznego

• Wybrane aspekty wsparcia administracji publicznej przez Brygadę Lotnictwa MW w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych kmdr por.dypl.inż.nawig. Mariusz Rzepecki - Szef Sztabu Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej

• Planowanie cywilne w zarządzaniu kryzysowym Płk. rezerwy mgr Zenon Sobiejko - Przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa - Akademia Obrony Narodowej

• Problematyka dekontaminacji poszkodowanych w zdarzeniach o charakterze masowym mgr Kamil Krzyżanowski - Asystent - Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej i Katastrof GUMed

• Państwowe Ratownictwo Medyczne - czy to służba ratownicza? mgr Roman Badach - Rogowski - Specjalista ratownictwa medycznego - Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze

• Karetki wodne- idea i zasady funkcjonowania mgr Mirosława Borowa - Ratownik Medyczny - Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

• Formy edukacji służb w zakresie postępowania ratowniczego na wypadek zdarzeń masowych mgr Mirosława Borowa - Ratownik Medyczny - Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe mgr Kamil Krzyżanowski - Asystent - Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej i Katastrof GUMed

• Jak zapewnić bezpieczeństwa danych czyli małymi krokami do celu płk mgr inż. Piotr Murawski - Szef Oddziału Teleinformatyki - Wojskowy Instytut Medyczny Ze względu na szeroki zakres tematyczny poniżej przedstawiamy główną tematykę wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.

I. Od edukacji do sprawnej organizacji - katastrofa i ograniczanie jej skutków

II. Organizacja działań w sytuacjach kryzysowych

III. Technologie i standardy teleinformatyczne wspomagające procesy decyzyjne w zarządzaniu kryzysowym 1. Obieg informacji i komunikacja służb - systemy łączności, aplikacje dedykowane, standardy i narzędzia 2. Narzędzia informatyczne i technologie wspomagające zarządzanie kryzysowe i organizację akcji

• Zdobywanie, przetwarzanie, przechowywanie i dystrybucja informacji o zagrożeniu

• Bezpieczeństwo danych w sytuacjach kryzysowych i cyberterroryzm

Szczegółowa tematyka >>> http://www.multitrain.pl/home/kalendarium/zarzarzadnie-kryzysowe-komunikacja-i-kooperacja-sluzb/szczegolowa-tematyka-konferencji.htm

Więcej informacji na stronie>> http://www.multitrain.pl/home/kalendarium/zarzarzadnie-kryzysowe-komunikacja-i-kooperacja-sluzb.htm

Do bezpłatnego udziału zapraszamy:

Kadrę zarządzającą:

• wszystkich poziomów administracji publicznej, przedstawiciele centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, specjaliści do zarządzania kryzysowego.

• funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji i Żandarmerii, BOR, AW, ABW, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej / Gminnej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo innych strategicznych dla państwa instytucji, przedsiębiorstw i budynków;

• koordynatorów zespołów ratownictwa medycznego, WOPR oraz podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego, Ratownicze Służby Morskie, TOPR, GOPR,

• służby ratownicze chemiczne, radiacyjne Każdy uczestnik otrzymuje imienny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji, materiały konferencyjne oraz możliwość korzystania z przerw kawowych.

REJESTRACJA >> http://www.multitrain.pl/home/kalendarium/zarzarzadnie-kryzysowe-komunikacja-i-kooperacja-sluzb/rejestracja-274.htm

Kontakt z Organizatorem: Justyna Mejłun Specjalista ds. organizacji konferencji tel. +48 0 725 792 689 fax. +48 0-22 244 25 37 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY