poniedziałek, 26 listopad 2012 00:00

Bożonarodzeniowe szopki z Ustki

Napisane przez 

 

W gminie Ustka tradycją stały się spotkania opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleskich. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują tradycyjne potrawy; jest wspólne śpiewanie kolęd i życzenia. Na spotkanie przyjeżdżają przedstawiciele świetlic wiejskich, radni i zaproszeni goście. Nieodłącznym elementem spotkań opłatkowych jest konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Jest on organizowany w kilku kategoriach; szopki są dziełem całych rodzin, grup lub mają jednego autora. Wykonywane są różną techniką i z najróżniejszych materiałów. Liczy się pomysłowość, staranność wykonania i wkład pracy. Najlepsze prace są nagradzane; specjalne nagrody fundują: Wójt Gminy Ustka- Anna Sobczuk –Jodłowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Ustka – Bogdan Żabiński.

Aldona Dawidowicz

Gmina Ustka

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY