Wydawnictwo Publicus Sp. z o.o.
04-260 Warszawa, ul. Jedwabnicka 1
tel/fax: +48 22 610 10 99 w. 26
Bank Zachodni WBK SA XVII Oddział Warszawa 
08 1090 1753 0000 0001 1981 0954
niedziela, 30 listopad 2014 14:52

KONKURS „Z FILMEM NA TY”

Napisane przez 

Drodzy Czytelnicy,

Przez cały 2014 rok publikowaliśmy na naszych łamach artykuły, składające się na cykl publikacji „Z Filmem Na Ty”. W ten sposób staraliśmy się popularyzować wiedzę o tym, co w polskim kinie najlepsze, najnowsze i najciekawsze, a zarazem staraliśmy się podsunąć pasjonatom kina z całej Polski – nie tylko z największych metropolii, ale też tym, którzy mieszkają w mniejszych ośrodkach – sugestie najatrakcyjniejszych lokalnych wydarzeń filmowych. Czas podsumować wiedzę!

W ramach konkursu będącego podsumowaniem i ukoronowaniem cyklu publikacji „Z Filmem Na Ty” chcielibyśmy zadać Wam kilka pytań związanych z opisywanymi przez nas dziełami, wydarzeniami i ocenami. Wśród osób, które odpowiedzą na nasze pytania, rozlosujemy atrakcyjne nagrody: pierwszą nagrodą jest dziesięciopłytowy box filmowy „Kanon Filmów Polskich: Kolekcja Klasyki” (znajdziemy w nim obrazy takie jak „Kanał”, „Pociąg”, „Popiół i diament”, „Do widzenia, do jutra?”, „Niewinni czarodzieje”, „Nóż w wodzie”, „Salto”, „Przesłuchanie”, „Mój Nikifor”, „Plac Zbawiciela”) oraz album prezentujący dorobek znanego malarza Ludwika Maciąga. Dodatkowe cztery albumy trafią w ręce czterech innych wylosowanych uczestników konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania:

1.       Na łamach Magazynu opisywaliśmy szereg imprez filmowych odbywających się w mniejszych miejscowościach w Polsce. Którą z nich uznaliby Państwo za najciekawszą?

2.       Na naszych łamach opisaliśmy dzieło, które będzie najpopularniejszym filmem roku: w połowie listopada film ten zobaczyło już 1,8 mln polskich widzów. O jaki film chodzi?

3.       Przez cały rok śledziliśmy wraz z Czytelnikami rozwój kampanii społecznej „Skrytykuj!”, promującej świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży. Jaka instytucja jest organizatorem tej akcji (prosimy o wybranie właściwej odpowiedzi)?

a.       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

b.      Polski Instytut Sztuki Filmowej

c.       Instytut im. Adama Mickiewicza

4.       W 2014 r. – w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego – zobaczyliśmy na ekranach kin dwa filmy poświęcone temu wydarzeniu, jeden o charakterze fabularnym, drugi – dokumentalnym. O jakie filmy chodzi i kto był ich reżyserem?

5.       Uczestnicy kampanii społecznej „Skrytykuj!” mieli szansę zasiąść w jury młodzieżowym jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Polsce. O jaki festiwal chodzi?

6.       Jaki film jest w tym roku polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej – znanej nam jako Oscar?

7.       Jeden z organizowanych w Polsce festiwali filmowych poświęcony jest w pełni pracy operatorów. O jaki festiwal chodzi?

Na państwa odpowiedzi czekamy do 15 grudnia br. Życzymy powodzenia!

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY