Wydawnictwo Publicus Sp. z o.o.
04-260 Warszawa, ul. Jedwabnicka 1
tel/fax: +48 22 610 10 99 w. 26
Bank Zachodni WBK SA XVII Oddział Warszawa 
08 1090 1753 0000 0001 1981 0954
poniedziałek, 27 maj 2013 14:05

O CHOROBACH TOCZĄCYCH SAMORZĄDY

Napisane przez 

Najważniejsze problemy polskich jednostek samorządowych, programowanie perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 oraz wyzwania, które czekają władze lokalne w przyszłości – to niektóre z tematów, jakie były dyskutowane w trakcie zorganizowanego 16 maja przez klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego Forum Samorządowego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. najważniejsi politycy PSL, w tym szef ugrupowania i wicepremier Janusz Piechociński oraz były marszałek Sejmu Józef Zych, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także specjaliści m.in. z Uniwersytetu Łazarskiego, Związku Powiatów Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Komitetu Regionów.

- Życzę, aby ta konferencja przyniosła nam efekty w postaci przekonania się do pewnych działań i jednocześnie zasięgnięcia wiedzy na temat tego, co nas w przyszłości czeka. Szczególnie, jeśli chodzi o problemy ekonomiczne i finansowe samorządów – mówił, otwierając forum, Józef Zych. Według niego, należy rozmawiać o realnych problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami lokalnymi – a Polskie Stronnictwo Ludowe ma być tą formacją, która chce wskazywać realne problemy i koncentrować się na ich rozwiązywaniu.

Pełny tekst artykułu w najnowszym wydaniu magazynu „Gmina”. Zapraszamy do lektury!

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY